Zachwycająca lawenda

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z rewiru Morza Śródziemnego. Teraz jej uprawy napotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła gigantyczną popularność jako flora lecznicza. W których sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Co sprawiło, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim imponujące kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają przykre kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są doskonałym dodatkiem do posiłków mięsnych, ich obecność często uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.