O makijażu brwi

https://www.makijaz.info.pl/regeneracja-i-hartowanie-ciala-sprawdz-co-poleca-wim-hof/

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany rejon  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka formuje eksperta. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, jak już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to nawet podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na owe ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak nim rozpoczniesz nabywanie i testowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak wiele. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Przetestuj też różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór barwy podkładu. Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Najczęściej jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, zatem każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli wszelako już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest próbować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Znakomicie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie wyeksponują niedoskonałości naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.